SUNUŞ

Her şeyi bilmek bazen ne kadar zordur takdir edersiniz.

Günün koşturmacası, yaşamın hareketliliği içinde o anda sizin kendinize ya da karşınızdakilere o gereken şeyleri hemen söylemeniz gerektiğinde, herzaman olmasa da zaman zaman bocalamaktan daha doğal bir şey var mı? Hele de yeminli mali müşavirlik gibi, kendisine hem danışılan hem söylenenin sorumluluğunu taşıtan bir mesleğin mensubuysanız.

Sevgili üyemiz Dr. Ahmet Kavak hazırladığı işte bu kitabıyla bizlere büyük bir kolaylık sağlıyor. Elimizin altında ya da masamızın üstünde; ama hep gözümüzün önünde olacak eseri bizim için ne büyük bir kolaylık.

Bilgi her zaman öğrenilir, yol yöntem her zaman bulunur ve belki onlar bir yerlerde de mutlaka yazılıdır. Ama ya o konuda birden fazla yol, birden çok çözüm, yorum ve yöntem varsa acaba hangisini seçmeli?

İşte bu konuda da bir rehber Sayın Dr. Kavak’ın kitabı. Çünkü eseriyle işin içine bir de kendisinin bunca yıllık mesleki deneyimini, o kıdemli bakış açısını katıyor.

Sağ ol Sayın Kavak, Bize sunduğu rehber çok şeyi kolaylaştıracak.

Ama ah şu mevzuatın sık sık yenilenmesi, idari uygulamaların değişkenliği… Sanırız ülkemizin bu gerçeği değerli yazarımıza, bundan sonra da bu konuda yeni yeni kitaplar hazırlama sorumluluğu yükleyecek. Kendisinin bu sorumluluğu da taşıyacağına inanıyoruz.

O zaman hem bu kitap hem gelecekte yazacakları için şimdiden kendisine teşekkürler ediyoruz.

Vehbi KARABIYIK

İstanbul Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkanı