ÖZGEÇMİŞ

dr ahmet kavak

Dr. Ahmet KAVAK

Yeminli Mali Müşavir

10 Şubat 1949 yılında Eskişehir’in Mihalıççık ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaokulu bu ilçede bitirdi. 1967 yılında Ankara Maliye Okulundan mezun olup Maliye Bakanlığı bünyesinde memur olarak göreve başladı.

Memuriyeti yanı sıra, 1970 yılında Ankara Atatürk Lisesi’nden ve 1974 yılında da Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden mezun oldu.

Ankara Defterdarlığı Vergi Kontrol Memuru ve bilahare Maliye Bakanlığı Stajyer Gelirler Kontrolörü olarak memuriyetine devam etti.

1979 yılında Gelirler Kontrolörü ve 1986 yılında da Gelirler Baş Kontrolörü oldu. Yirmi beş yılı aşkın memuriyet hizmeti sonrası Mart 1993 yılında Gelirler Baş Kontrolörlüğünden emekliye ayrılarak, Yeminli Mali Müşavir olarak serbest çalışma hayatına atıldı.

İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Mali Hukuk Anabilim Dalında master ve doktorasını tamamlayan Ahmet KAVAK evli ve iki çocuk babası olup, mesleki konularda çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış makaleleri yanı sıra iki kitaptan oluşan “Kaynakçalı Vergi Kanunları”, “Katma Değer Vergisi Mevzuatı”, “Sermaye Şirketlerinin Tasfiye, Birleşme, Devir ve Bölünme İşlemleri”, “Türk Vergi Hukukunda Pişmanlık ve Islah”, “Açıklamalı Kurumlar Vergisi Kanunu” ve “Türk Vergi Sisteminde Yer Alan Tüm Vergi Kanunları” adlı eserleri ile “Yaşanmış Sayılır mı?”, “Küçük Kuşum”, “Kim Bilir”, “Siyah Güller” ve “Mabedimsin” adlı şiir kitapları bulunmaktadır.